Egy friss felmérés szerint tízből csupán alig minden második magyar tesz félre a nyugdíjas éveire, pedig az emberek 92 százaléka életszínvonal-csökkenést vár a nyugdíjba vonulást követően. Vajon csak pénzkérdés, hogy
A legfrissebb kutatási eredmények a kutya-macska párviadalt az előbbi javára billenti, ugyanis a Scientific Reports-ban publikált tudományos anyag szerit az ebtartás plusz éveket ad az átlagélettartamhoz. De mégis mikén nyer
Hasonlóságot mutattak ki a kutyák és az emberek alvásfüggő tanulási mechanizmusa között az ELTE etológiai tanszékének kutatói, akik képalkotó eljárással vizsgálták, mi zajlik a kutyák agyában.
A szakemberek azt vették szemügyre, hogy hatással van-e az ember figyelme a kutyák mimikájára. Következtetéseik szerint a mimika aktív kommunikációs eszköz, nem csak egyszerű érzelmi megnyilvánulás.
A hazai lakosság mintegy háromnegyede általában elégedett az otthonával, de legtöbbjük belemenne kisebb-nagyobb változtatásokba. A legtöbben a nappali és a konyha felújítására vágynak, hiszen a legtöbb időt itt töltik a
Napi fél literrel igencsak kiegyezne a szervezetünk. Ugyanis ezzel a mennyiséggel a szükséges kalcium 70 százalékát biztosíthatnánk. De iszunk-e elég tejet, eszünk-e elég sajtot vagy más tejterméket?
Szeptember végére csúcsot döntött az élet- és a nem életbiztosítások tartaléka is a biztosítók mérlegében. A hagyományos életbiztosítások is jól mentek.
Szerkesztőség
2017.11.15.
A modern életvitel rohanó hétköznapjai bizony egyre stresszesebbek. A tennivalók végeláthatatlan listája, a kiszámíthatatlan időbeosztás és a nyomás, hogy mindig elérhetőnek kell lenni bizony könnyen nyugtalanná és fásulttá tehetnek minket. Mit szólnál hozzá, ha néhány egyszerű, apró lépéssel képes lennél a stressz menedzselésére?
A helyzet pedig nem csak a felnőttek körében aggasztó. A gyermekek és a fiatal felnőttek alatt is többet mutat a mérleg nyelve, mint kellene.
Bármelyik kutyás megmondta volna, de most tudományos bizonyíték is született róla: a kutyának nemcsak az számít, hogy mit mondunk, hanem az is, hogy hogyan.
Amerikai kutatók szerint korántsem csak az étel tartja az ember mellett a kutyát; a négylábúak valósággal „hiperszociálisak”.
A magyar kutatók nagyszabású kérdőíves felmérésben a kutyák viselkedésével és tartási körülményeikkel kapcsolatos információkra kérdeztek rá, számos demográfiai és környezeti eltérésre derítettek fényt a fajtiszták és keverékek csoportja között.