Jump to content

Mire számíthat a világ 2018-ban?

2017. 12. 19. 19:05

Hét trendet mutat ki a Fjord, az Accenture Interactive vállalata. A fizikai világ visszavághat.

Fjord Trends 2018 jelentés olyan trendeket azonosított, amelyek várhatóan hatással lesznek majd jövő évben az üzleti világra, a technológiára és a dizájnra.

„Minden jövő évre vonatkozó trendünk egy alapvető szembenállásból ered: a digitális a fizikai ellen, az ember a géppel szemben, a centralizált a decentralizálttal, a gyorsaság az erővel, az automatizálás az irányítással, a követhetőség a névtelenséggel szemben. 2018-ban azok lesznek a győztesek, akik a legjobban navigálnak ezek között az ellentétek között, és megragadják a lehetőséget, hogy közösen tervezzék meg a világot, amelyben élni fogunk” – mondta a jelentés kapcsán Mark Curtis, a Fjord társalapítója.

Gyors technikai fejlesztések alakítják át a világot, amelyben ma élünk: akár a mesterséges intelligenciáról, akár a számítógépes megjelenítésről vagy a blokkláncról van szó, a feltörekvő technológiák gyökeresen megváltoztatják mindennapi életünk digitális és fizikai élményeit.

Ezek egyszerre optimizmust és aggodalmat is okoznak a kibontakozó példátlan változás hullámaival kapcsolatban.

Az elemzés olyan javaslatokat fogalmaz meg a cégek és szervezetek számára, amelyek segíthetnek abban, hogy a javukra fordítsák a változásokat.

Erre kell számítanunk:

1. A fizikai világ visszavág: a digitális világ épp elég sokáig volt a reflektorfényben – most eljött az idő, hogy ötvözzük a digitális megoldásokat a fizikai eszközökkel.
2. Látó számítógépek: a számítógépek, amellett, hogy megértik a szavakat, ma már segítség nélkül megértik a képeket is.
3. Az algoritmus szolgálói: hogyan tervezzünk olyan marketing stratégiát, amelynek célja a márkák és ügyfelek közé ékelődött, a hagyományos márkaépítési erőfeszítésekre immunis algoritmusok legyőzése?
4. A gép keresi az értelmet: a mesterséges intelligencia ugyan megváltoztathatja a munkánkat, de nem feltétlenül szünteti azt meg. Azonban úgy is értelmezhetjük mindezt, hogy a jövőben együttműködünk a gépekkel, amelyek segítik fejlődésünket.
5. Hit az átláthatóságban: a blockchainben megvan a potenciál, hogy átláthatóvá tegye a folyamatokat, amelyek eloszlatják az internet félreérthetőségének ködét, visszaszerezve az elveszett bizalmat és javítva a kapcsolatot a közösséggel.
6. Etika a gazdaságban: a vállalatok – akár akarják, akár nem – megérzik a rájuk nehezedő nyomást a jelentős politikai és társadalmi kérdésekben való állásfoglalás során. A fogyasztók pedig a pénzükkel nyilvánítanak véleményt, és azokat a márkákat választják, amelyek véleménye összhangban áll alapvető meggyőződéseikkel.
7. Határokat áthidaló dizájn: a dizájn gyors fellendülése, és a szervezeteken belüli elfogadottságának újjáéledése mindenkinek előnyös lehet. De egy olyan világban, amelyben mindenki dizájnernek érzi magát, a szakmát gyakorlóknak fejlődniük kell, ha továbbra is hatással szeretnének lenni.

(Forrás: hazesotthon.hu;hirado.hu | Kép: pixabay.com)