Jump to content

Az autós légfrissítő árnyoldala

2016. 03. 09. 09:01

A legtöbb légfrissítő ártalmatlan legtöbb emberre nézve, ám mindig akadnak kivételek. Az érzékeny szervezetből akár asztmás rohamot, szemirritációt, köhögést és egyéb tüneteket is kiválthatnak. Mit lehet tenni ellene?

A légfrissítők mostanában egyre népszerűbbé válnak, köszönhetően a milliónyi illat és aromavilággal készített választéknak. A lakásban, mellékhelyiségben és az autóban is fellelhető darabok a legtöbbekből közvetlenül nem is, de hosszú távon káros hatásokat idézhetnek elő.

Egy 2007-ben végzett kutatás arra világított rá, hogy mennyire egészségromboló hatású lehet hosszú távon a légfrissítő állandó jelenléte.

Az illatosító termékek legtöbbjében megtalálható a formaldehid, a petróleum, és benzol származékok (pl.: para-diklór-benzol), melyek közül néhány rákkeltő hatással bír. Nyilván utóbbi a legsúlyosabb és talán legritkább betegség, amit légfrissítő okozhat, de asztmás rohamot, szemirritációt, köhögést, nyálkahártya irritációt bármikor kiválthat, az arra érzékenyeknél. Mivel főként az autóban lévők érintkeznek illatosítóval, így számukra javallott a légfrissítő mellőzése. Utóbbi lépés, viszont nem jelenti azt, hogy a jó illatról is le kellene mondani.

Egyszerűen készíthetsz te magad is autós illatosítót vagy otthonodba kellemes aromájú légfrissítőt. A hogyan része a dolognak, a következő cikkből kiderül!



További érdekességekért, bátran keresse fel a Ház és Otthon  Facebook oldalát!
(Kép: caraselledirect.com)