A trend összekapcsolható az enyhülő járványhelyzettel, az oltások számának növekedésével, és az ennek hatására bejelentett lazításokkal - mutatnak rá a közleményben. A nyitásnak köszönhetően újrainduló szolgáltatószektorban a foglalkoztatottak számának emelkedésével párhuzamosan egyre többen keresnek albérletet, és a szektorban dolgozók fizetőképessége is nő - teszik hozzá.
Arra is rámutattak, hogy a keresleti oldalon tapasztalható lassú élénkülés ellenére a bérbeadók egyelőre még visszafogottak: a kínálati árak alig változtak az év eleje óta, a márciusi 139 500 forintos mélyponthoz képest csupán 3 százalékkal emelkedtek. Áprilisban a bérbeadók átlagosan 143 ezer forintot kértek kiadó lakásukért, ez még mindig elmarad az egy évvel korábbi 148 ezer forinttól, amikor a koronavírus-járvány első hulláma egyszerre okozott kínálatbővülést és keresletcsökkenést az albérletpiacon.
Hozzátették, óvatosságot jelez az is, hogy a bérbeadók 21 százaléka továbbra is egy havi kauciót kér.
Az erősödő kereslet hatására tovább szűkült az árolló a kínálati és a keresleti oldal között, ezért a Rentingo.com szerint a megfelelően megállapított bérleti díjnál most rövid idő alatt találnak bérlőt a tulajdonosok.
Mivel az élénkülés várhatóan tovább tart, a következő hónapokban a kínálati bérleti díjak is lassú emelkedésbe kezdhetnek - olvasható az albérletkereső közleményében.
A 2017 végén indult Rentingo.com olyan bérbeadási platform és közösségi oldal, amely összeköti a bérbeadókat, a bérlőket és a szobatárskeresőket. Az oldal elsődleges célja, hogy átláthatóvá tegye a lakáskiadás folyamatát a hirdetés megfogalmazásától a bérbeadó és bérlő bemutatkozásán és beazonosíthatóságán keresztül a bérleti szerződés megkötéséig. A platform regisztrációval szűri és biztosítja, hogy transzparens bérleti ügyletek születhessenek.