Ez elsősorban vidéken, főleg azokon a településeken, amik rajta vannak a CSOK-listán, érzékelhető. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint a nagyvárosokban is várható még emelkedés, Debrecen például hamarosan utolérheti Budapestet.
A gazdaság és az állam számára egyaránt fontos a lakáspiac egészséges működése, a lakáshoz való hozzájutás elősegítése, éppen ezért a lakáscélú tervek megvalósítását az utóbbi időben egyre aktívabban, támogatásokkal segítik. A legnépszerűbb forma jelenleg a CSOK.
A kisebb települések piacát a CSOK-hatás kifejezetten megdobhatja, az árakat emelheti, hiszen nő a költözési kedv, ezáltal a kereslet is.
"Budapest, Balaton és Győr után a kisebb településeken lévő ingatlanok ára is növekedésnek indulhat. Sok olyan község van Magyarországon, ahol akár egymillió forintért házat lehet venni konyhabútorral, függönnyel együtt. Ezeken a helyeken a legjobb ingatlanok ára is 8-12 millió forint között mozognak, miközben egy ilyen ház építési költsége ma meghaladja a 30-40 millió forintot. Ebből pedig az következik, hogy az árak fölfelé fognak kúszni" - fogalmazott a szakember.
Gadanecz Zoltán hozzátette, hatványozottan igaz lesz ez azokra a CSOK-listás falvakra, melyek közelében kisebb vállalkozások működnek vagy egyszerűen elérhető egy nagyobb város.
A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa mindazonáltal felhívta rá a figyelmet, hogy a nagyvárosokban is drágábban lehet majd ingatlanhoz jutni, példaként pedig Debrecent említette.
"Debrecenben a BMW ötezer embert foglalkoztat majd a most épülő gyárban. Az ilyen típusú fejlesztések hatására a közel 300 ezres lakosságú városban már közelítenek az árak a budapestiekhez, és úgy gondolom, hogy utol is fogják érni azt" - zárta szavait.
Felhúzza a vidéki ingatlanárakat a CSOK
Az állami támogatások egyre nagyobb hatással vannak az ingatlanpiacra, emelik az árakat, növelik a keresletet.
(Forrás: hazesotthon.co.hu;GDN Ingatlanhálózat | Kép: pixabay.com)