A fővárosi árrobbanás legnagyobb nyertesei az agglomerációs települések, sokan döntenek a kiköltözés mellett, a nagyobb ház, a kert és a nyugalmasabb környezet reményében. Ez Budapest lélekszámában is megmutatkozik: szűk három évtized alatt csaknem kétszázezerrel csökkent a fővárosi lakosság száma.
Az agglomeráció népszerűségét az országon belüli vándorlás is növeli, Budapest térsége igen vonzó a számtalan munkalehetőség és magas színvonalú szolgáltatás miatt. A beköltözők pedig előszeretettel választják a nyugalmasabb, néha akár falusias környezetet, ahol megfizethető áron vásárolhatnak ingatlant. Nagy a szórás azonban a pesti oldal elővárosi települései között. Van, ahol az átlagos négyzetméterár jó néhány budapesti kerületét is meghaladja, néhol pedig csupán fele a legolcsóbb fővárosi kerület, Soroksár árainak.
Az élmezőnyben a dunakeszi járás három települése, Dunakeszi, Göd és Fót található bőven 350 ezer forint feletti átlagos négyzetméterárakkal. Népszerűségüknek egyértelmű oka a kiváló közúti és vasúti közlekedés, tehát gyorsan be lehet jutni a városba autópályákon és felújított vasútvonalon. A szolgáltatások színvonala magas, jó minőségű iskolák, üzletek és vendéglátóhelyek állnak az ott élők rendelkezésére.
Munkalehetőség is akad bőven, több ezer embert foglalkoztató üzemek is működnek a környéken. A kedvező adottságok, a hosszú Duna-part nem csak a beköltözők, hanem a befektetők figyelmét is felkeltette. Dunakeszin egy átlagos négyzetméter 434 ezer forintba kerül, az átlagot a számos újépítésű sor- és ikerház húzza felfelé és a kínálat is óriási. Minden bizonnyal a kereslet is az, hiszen csak az elmúlt egy év alatt 21 százalékkal nőttek az értékesítési árak a Dunakeszi járásban. A pesti oldalon ennél csak a Monori és Vecsési járásban nagyobb az emelkedés.