A hörcsögöt tartani nem nagy ördöngösség, kevesebb foglalkozást és figyelmet igényel, mint egy kutya vagy macska, így kezdetnek tökéletes. Viszont sokan ott követik el a hibát, hogy azt várják el a kis rágcsálótól, hogy bújós és törődésigényes legyen, mint az imént említett négylábúk. Ha pedig az állat a gazda társasága helyett napközben inkább az alvást választja, akkor sajnos hamar ráunnak a mondvacsinált állattartók.
Amit érdemes tudni a hörcsögről a vásárlás előtt:
A hörik túlnyomó része nem lesz azonnal kezes bárány, sőt hosszas hetek kellenek ahhoz is, hogy biztonságban érezze magát a ketrecében, és kidugja fejét a házából.
A hörcsög éjszakai állat! Ha nappali társat szeretnél, akkor ne a rágcsálók közt keresgélj.
Akárcsak a legtöbb állatnak, neki is nagy a mozgásigénye. Gondoskodni kell róla, hogy időről időre-kedvére szaladgálhasson ketrecén kívül is. Hiszen a höri arra született, hogy fusson.
Legalább hetente kétszer takarítanod kell majd a hörcsög ketrecét.
Amit az állattartásról kell tudni a rágcsáló megvásárlása után:
Ha berendezted élőhelyét, hagyd őt, hagy szokja meg. Ez eltarthat, akár két hétig is.
Soha ne piszkáld, ha a házában van, mert attól csak idegessé válik, és sosem fogja biztonságban érezni magát.
Mindenképpen szerezz be neki hörcsögkereket, mert nagyon szeretnek futni. Egyes fogságban tartott hörik képesek napi nyolc kilométert is letekerni benne.
Nem szeretik a zajt, így olyan helyre tedd ketrecét, ahol minimális hanghatások érik. Ugyanis a hörcsög hajlamosabb a harapásra, ha stressz alatt van a nem megfelelő a környezet vagy a napközbeni túl sok háborgatás miatt.
Aranyszabály: Csak akkor vedd kézbe, ha túl van a pihenésen és magától bújt elő - felébreszteni a hörcsögöt biztos módja annak, hogy ingerlékennyé tedd.
Tipp: ha a hörcsög éjszaka rágja a ketrec rácsait, akkor minél előtt tedd terráriumba, ugyanis frusztráltnak, stresszesnek vagy unottnak érzi magát a ketrecben.