Elkerülhető a kapkodás, az elfelejtett hozzávalók utáni rohangálás és a felesleges sorban állás, ha időben elkészítjük a menütervet és az adott étkezésen résztvevők számához igazított bevásárló listát.
Próbáljunk változatos, sok gyümölcsöt és zöldséget tartalmazó étrendet összeállítani az ünnepekre. Ételkészítés előtt pontosan mérjük ki a szükséges nyersanyagokat és tegyük félre azokat. Ezzel elejét vehetjük a csábító „csipegetésnek”, ami az ünnepek utáni plusz kilók gyakori előidézője.
Kóstoláshoz csak a legkisebb szükséges mennyiséget fogyasszuk el. Merjünk kísérletezni, újítani, és ételkészítésnél éljünk az olyan zsírszegény konyhatechnológiai módszerekkel, mint az agyagedényben párolás, gőzben főzés, sütızacskóban vagy alufóliában, teflonedényben sütés, stb.
A nagyobb energiasűrűségű, zsiradékban és cukrokban bővelkedő ételeknek is helye lehet az ünnepi asztalon, de fogyasztásuknál tartsunk mértéket, és részesítsük előnyben az összetett szénhidrátban, rostban gazdagabbakat.
Az alkoholos italok fogyasztásában különösen legyünk körültekintıek! Szellőztessünk gyakrabban, ha nagyobb társaság gyűlt össze.
A sok tennivaló mellett is szakítsunk időt a kellő alvásra, ügyeljünk testi-lelki állapotunkra. Szabadságunk alatt a passzív pihenést – a család, a barátok bevonásával – ötvözzük aktív kikapcsolódással, közös sétával, tánccal, szívünkhöz közel álló mozgással.
Ha figyelünk az elmondottakra, nem átvészelni, hanem élvezni fogjuk a telet, és bizakodóbban nézhetünk elébe az új esztendőnek. Az MDOSZ tanácsaival könnyebben veheted az akadályokat!