Jump to content

Miért olyan fontos a szellőztetés?

2017. 03. 09. 19:05

Egy négyszemélyes háztartásban naponta 10 liternyi nedvesség párolog el a légtérben. Ez havonta 300 liter - két és fél fürdőkádnyi! - vizet jelent. De hogy szellőztessünk jól?

A túl sok nedvesség penészképződést okozhat a lakásban. A penészgombák károsítják a falakat és komoly egészségügyi kockázatot jelentenek. A falak nedvesedését és a penészképződést a megfelelő hőmérséklet biztosításával és szellőztetéssel előzhetjük meg.

Fontos, hogy ne tartsuk folyamatosan nyitva az ablakokat. Naponta háromszor-négyszer tárjuk ki teljesen az ablakokat és ajtókat, és 2-5 percig engedjük be a friss levegőt! Minél hidegebb van odakint, annál rövidebb, ám annál gyakoribb szellőztetésre van szükség. 

A konyha és a fürdőszoba ajtaját tartsuk zárva, ezzel megakadályozzuk, hogy a nedvesség az egész lakásban elterjedjen! Közvetlenül a főzés vagy a fürdés után szellőztessünk, hogy a vízpára azonnal elhagyhassa a lakást! Közben tartsuk zárva a kevésbé fűtött szobák ajtaját, mert a nedves levegő lecsapódhat a hideg falakon!

A bukóra nyitott ablakok energiapazarláshoz vezetnek. A legjobb a kereszthuzat! Ha szellőztetünk, tekerjük le a fűtést, így nem pazaroljuk a hőt! Ne feledjük! Ha kevesebb energiát fogyasztunk, nemcsak a pénztárcánkat, hanem környezetünket is kíméljük. 

 

További érdekességekért, bátran keresd fel a Ház és Otthon Facebook oldalát!

 

 

(Forrás: hazesotthon.hu;eon.hu | Kép: pixabay.com)