Ha gyakorlott papagájtartó vagy, valószínűleg ismered ezeket a fortélyokat, de lehet, hogy számodra is hasznos újítások bújnak meg a sorok között.
A papagájtartás nem azoknak való, akik szeretik a csendes, nyugodt délutánokat. A papagáj bizony szeret zajt csapni, és ha nincs vele eleget foglalkozva, bizony megsokszorozza a rikácsolással töltött órákat. A hangoskodás ellen nem az a megoldás, ha elzárod a garázsba vagy egy másik szobába, mert akkor a madár érzelmileg frusztrálttá, elszigeteltté válik. Helyette foglalkozz vele naponta legalább egy órát, és ha teheted, egy kicsit engedd szabadon repkedni a lakásban.
Az elhelyezés és a hőmérséklet megválasztása is nagyban befolyásolja az állat hogylétét. Mivel a papagáj társas lény, mindenképp olyan helyre tedd kalitkáját, ahol a legtöbbet tartózkodsz, egyszóval, ahol mindig „kapcsolatba” tud veled lépni. Mivel a legtöbb fajta jól tűri a hőmérsékletváltozást a nyári hűtés, téli fűtés esetén sem lesz gond.
A táp változatosságával is sokat tehetsz kedvenced jó kedvéért, ugyanis a papagájok kifejezetten kulináris lények. Ne sajnáld tőle a magvakat, zöld leveles növényeket, hüvelyeseket, és friss gyümölcsöket. Avokádót, csokit és koffein tartalmú ételeket soha ne adj neki!
Tanítsd meg beszélni! Neked is jó móka, és ő is élvezni fogja azt, hogy törődsz vele.
Tartsd szemmel a körmök, tollak és csőr állapotát, ugyanis ezek jelzésértékűek az állat egészségügyi hogylétéről. A túlnőtt karmok irritálhatják az állatot, így sose feledkezz meg a rendszeres ápolásukról.
Takarítsd a ketrecét és örvendeztesd meg új játékokkal. A papagáj intelligens és kíváncsi állat, így nem fogja rossz néven venni, ha új kalitkatársat kap, sőt!
További érdekességekért bátran keresd fel a Ház és Otthon Facebook oldalát!