Francia, tanga, fecske, boxer vagy kisnadrág? Ahány, ház annyi szokás, a szexuális forradalom óta pedig nem kínos csipkés cérna vékonyságú bugyival, vagy ormányban végződő fecskealsóneművel kisétálni a boltból. A bő választék és az alsóneműkre specializálódott boltok felbukkanásának ellenére, még mindig maradt bugyi frontom tabu téma, mégpedig a fehérnemű típusok okozta betegségek képében.
Bensőséges beszélgetéseink során, már nem ciki megérdeklődni a csábításhoz bevett fehérnemű típusát, sem azt, hogy hol szerezte be az illető, azt viszont még véletlenül sem hozzuk szóba, hogy vajon okozott-e már valaha viszketést, égő érzést, netán hosszan tartó irritációt. Olyan ez, mintha megfeledkeznénk róla, hogy az újszerű bugyi trend, nem csak forróbb éjszakákat, de kellemetlen betegségeket is okozott a történelem során.
Mit és miért?
Férfiak és nők esetében is három nagy csoportra oszthatjuk a fehérneműt, típusától, fazonjától függően. Míg utóbbiak a tanga, a francia és a hagyományos fazonok triójából, addig az előbbiek a boxer, a fecske és szűk kisnadrág közül választanak. Ízlés dolga, ki melyiket részesíti előnyben, ám ahogy előnye, úgy hátrányai is vannak mindegyiknek.
A tanga ideális választás a vékony anyagú ruhák, nadrágok alá, mert nem üt át az anyagon, viszont nem annyira kényelmes, és alig néhány éve még az erkölcstelenség kategóriáját súrolta, a konzervatív szemlélődők szerint. A cérna vékony bugyival szemben a francia fazonú alsónemű kényelmes, véd a hidegtől, nyáron pedig az izzadás okozta kellemetlenségektől. A hagyományos küllemű bugyik lassan kimennek a divatból, ami valljuk be, azért nem meglepő. Kevesebb lehangoló dolog van, mint amikor az esztétikus ruhakölteményt elcsúfítja az átsejlő sátorbugyi.
A férfiak esetében is hasonló szempontok érvényesülnek. A fecske a kényelem a boxer a lazaság a szűk kisnadrág pedig az esztétikus, ruha alatti öltözet szolgálatában áll. De vajon melyik a legegészségesebb?
Fazonok és betegségek
A műszálas fehérnemű mindkét nemnél gyulladást, viszketést és bőrkiütést okozhatnak, nem beszélve a kellemetlen szagokról. Szintén hasonló hatásmechanizmussal bírnak a nem légáteresztő anyagoktól készült alsóneműk, amelyek a fentieken túl a fokozott izzadás során ideális helyet teremtenek a baktériumok számára, valamint a gombás fertőzések kialakulásának is.
A csipkés alsóneműk kidörzsölhetik a bőrt, míg a tanga a farpofák közti felületet, gyulladást, irritációt okozva. A szoros férfialsók sem tűnnek ideális választásnak, mert növelik a terméketlenség esélyét.
Ízléstől, szexi megjelenéstől és fazontól mentesen még mindig a hagyományos alsóneműk tűnnek a legegészségesebbnek.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Ház és Otthon Facebook oldalát!