A teknőstartás nem nagy kihívás, ha a szokványos fajtákból választ az ember, azonban az íratlan aranyszabályokat mindig figyelembe kell venni, a vásárlás előtt!
Bármilyen vízi teknőst is válassz biztosíts neki nagy helyet, noha sok helyen azt tanácsolják, hogy bizonyos fajta kisebb helyen is boldogan elél, azért ne feledd, eredetileg minden állat szabadnak született.
Az ideáli akvárium elengedhetetlen tartozéka az UVB fénycső, ami a páncél keménységének megőrzésében és a kalciumtermelésben játszik szerepet, pótolván a természetes fény hiányát. A napsütés mellett a fűtésről és a víztisztítóról is gondoskodj.
A vízi teknősök szeretnek a kövek közül falatozni, úgyhogy ne sajnáld tőlük, ahogy a kilépőket sem! Noha nem mindegyik fajta szeret napozni, a sziget azért fontos eleme az akváriumnak, a pihenés szempontjából is.
Dúsítsd az akváriumot növénnyel, és búvóhelyekkel, mert legtöbbjük szeret néha visszavonulni a nagyvilág elől. Válassz olyan vízi növényzetet, melyet megehet az állat.
A vízi teknősök szeretik a változatos étrendet. Lehetőleg kerül a szárított tápokat főeleségként adni, mert azok tápanyagtartalma elenyésző. Helyette fagyasztott halat, csigákat, rovarokat és lisztkukacot adj neki, de persze kiegészítőként beszórhatsz pár rákollót.
Ne ijedj meg ha teknősöd nem eszik azonnal. Az új környezet, vízhőmérséklet és társ nagy változás. Eltarthat akár egy hétig is mire megszokja és enni kezd. Ez nem azt jelenti persze, hogy közben nem eszik semmit, mert a kövek közül csipeget.
Ami fontos: az első időszakban ne nyúlkálj állandóan az akváriumba! Hagyd megszokni nekik a terepet, hogy biztonságban érezhessék magukat. Utána jöhet a teknős simi.
További érdekességekért, bátran keresd fel a Ház és Otthon Facebook oldalát!