Jump to content

Négy tipp, amivel egész nap bekapcsolva maradsz

2016. 04. 02. 19:42

Reggelre csurig töltve a mobil, ebéd utánra mégis aggályosan alacsony a az akku szintje, holott alig telefonáltunk, olvastunk néhány SMS-t, kicsit nyomkodtuk a Messengert. Hol a bűnös? Többnyire a háttérben folyamatosan futó alkalmazások között kell keresni.

A legkíméletlenebb fogyasztók

Leggyakrabban a Facebook és társai, a közösségi oldalak a tettesek. Egy tanulmány szerint a mobilra telepített Facebook leszívja az akkumulátor kapacitásának a 20 százalékát – akkor is, ha nem használjuk. Némelyik Facebook-klónról ugyan elterjedt, hogy kevésbé pazarló, valójában gyakorlatilag egyre megy, melyiket választjuk: valósággal zabálják az akkut azzal, hogy örökösen frissítik magukat, akkor is adatokat cserélnek, ha egész nap rájuk sem pillantunk.

Akkumulátorbarát megoldás a böngészőben belépni a Facebookra, csakis akkor, amikor valóban érdeklődünk a közösségi oldal iránt.

Az akku második legnagyobb ellenségei

Mivel a közösségi oldalakhoz hasonlóan örökösen frissítenek, egyáltalán nem bánnak barátságosan az akkumulátorral az üzenetküldő alkalmazások. A Facebook Messenger, a WhatsApp és a többi üzenetküldő automatikusan elindul, mikor az okostelefont bekapcsoljuk, s állandóan ott csücsül a háttérben, frissít és csatlakozik a szerverhez, hogy megkapja a bejövő értesítéseket.

Divatosak, de sokat esznek

Az egyik legszórakoztatóbb dolog, amire az okostelefont lehet használni, az interneten közvetített, azonnali adatfolyam, a streaming használata. Az összehasonlító elemzések szerint azonban a streaming zenehallgatás, videózás még a multimédiás játékok többségénél is nagyobb energiapusztító.

 

További érdekességekért, bátran keresse fel a Ház és Otthon  Facebook oldalát!
(Kép: mashable.com Forrás: hazesotthon.hu/hirado.hu)