1. Tervezd meg alaposan
Egy alapos és mindenre kiterjedő felújítás tervezés lehet, hogy több időt vesz igénybe, mint maga a felújítás. Viszont egy jó tervvel csökkentheted is a természeti katasztrófára emlékeztető nem várt fordulatokat, és még a költségek terén is a határokon belül maradhatsz. A konyhafelújítás nem csak bútorok cseréjéből és festésből áll, komoly víz- és gázvezeték tervezést is igényel.
2. Lomtalaníts és rendezd újra
Sokan abba a hibába esnek, hogy a felújítás előtt húzzák-halasztják az évente szükséges konyhai lomtalanítást és nagytakarítást, mondván, hogy a felújításkor úgyis sor kerül rá. Nos, ha 1 hónappal a felújítás előtt kihajigálsz mindent, amire már nincs szükséged, újra rendszerezed a rengeteg konyhai holmit és kütyüt, ezerszer könnyebb dolgod lesz a felújítás előtti és utáni pakolásnál!
3. Legyen B-terv a felújítás idejére
A felújítás sokszor hetekig is eltarthat. De hát ezalatt is enni és inni kell a családnak! Tervezd meg, hogy a felújítás idején hol és hogyan pótolod a konyhádat. Persze lehet minden nap étterembe menni, nagymamával ebédet főzetni vagy kaját rendelni - na de egy pohárra, egy mikróra, késre és villára bármikor szükség lehet! Az étkezések és a főzés megszervezése mellett készíts össze egy túlélőcsomagot, amiben a legváratlanabb pillanatokban szükséges apró konyhai kiegészítők szerepelnek. Ne felejtsd el, hogy a hűtőt sem használhatod rendeltetésszerűen a felújítás alatt, így azt időben "ki kell enni" és le kell ereszteni.
4. Konyhaföldrajz
Új konyhád lehet, hogy jól néz ki a képeken és a katalógusban, de a saját házadban is megfelelően fog működni? A funkcionalitás a legfontosabb: ellenőrizd, hogy az ajtók, ablakok, konyhaszekrények és hűtő ajtajának nyitásakor nem ütközik-e bele valamibe, nincsenek-e útban egymással a bútorok, marad-e elég közlekedő és tárolóhely az új bútorok beszerelésekor. Próbáld ki használatban is a konyhát, mert akkor jönnek elő az apróbb kényelmetlenségek!
5. Gondolod át a szükségleteidet
A régi konyhában mi az, amit minden nap használtál és mi volt felesleges? Valóban ennyi tányérra és fazékra van szükséged? Tényleg kell 4 habverő? Hetente egyszer főzöl, mégis a villanytűzhely a legnagyobb a konyhában? Soha nem a konyhában eszel, mégis 8 személyes az ebédlőasztal?
Gondold át alaposan, hogy valójában mire van szükséged, és az alapján tervezd meg a felújítást.
(fotó: boldsky)
Konyhafelújítás okosan
A konyhafelújítás nem könnyű. Talán elhatározni és belevágni a legnehezebb, mert ha már elkezdődött, akkor nincs mese... Íme néhány tipp és jótanács, mielőtt belevágunk otthonunk legbonyolultabb helyiségének felújításába.