A fűthető asztal eredete két dologra is visszavezethető:
- a japán építkezési stílusra, ami gyakori a természeti katasztrófák miatt inkább a inkább a könnyű újjáépíthetőségen és a nagy halálozási arány elkerülésén alapszik, azaz a házak nem nálunk megszokott alapanyagokból, hanem fából és papírból készültek. A mai napig a legtöbb ház még mindig ilyen szerkezetű, mert nem lett megújítva.
- a japán teázási szokásokra. Mivel a keleti kultúra szerves részét képzi a közös teázás, ezért a teaasztalka elengedhetetlen kelléke az otthonoknak.
Mi az összefüggés? A hideg időszakban a vékony falak könnyen átengedik a hideget, így a szobák gyorsan kihűlnek, a hűvös asztalon könyökölni pedig senkinek sincs kedve. Így jött a fűthető asztal öltete képbe, ami még a csípős téli napokon is egy kis felmelegedést hoz, egy finom forró tea társaságában.
A kotacu asztallapjába elektromos fűtőberendezést helyeznek el, amit aztán letakarnak egy vastag takaróval, amire rákerül még az asztallap is. A kotacu ennek köszönhetően olyan hőleadásra képes, hogy nem csak az asztallapot, hanem a lábakat is fűti.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Ház és Otthon Facebook oldalát!
(Kép: ytimg.com)