Mielőtt nekivágunk otthonunk befeketítésének, gondoljunk át néhány dolgot.
- Alapos megfontolás után válasszuk ki, melyik falat szeretnénk feketére festeni. Ne ragaszkodjunk az egész szoba átfestéséhez, válasszunk ki egy falat, és csak az legyen fekete.
- Ha még így is bizonytalanak vagyunk, kezdjük csak egy falrésszel. Mondjuk a hálószobában az ágy feletti "keretet", vagy egy fél falat fessünk be.
- A fekete fal elsősorban olyan lakásban jó ötlet, ahol sok a természetes fény. Ha nappalit vagy egy olyan helyiséget szeretnénk befesteni, amelyet sokat használunk, csak akkor tegyük, ha egyébiránt ömlik be a fény a szobába. Így nem lesz nyomasztóan sötét a szoba, a napfény pedig gyönyörűen megcsillan a fekete falon.
- Vannak olyan helyiségek, melyeknél amúgy sincs sok fény. Ha egy ablaktalan fürdőszoba esetében nem rágódunk sokat a fénytelenségen, akkor bátran sötétítsük be a falszínnel. Ha a hálószobát eleve egy sötét, titokzatos, rejtélyes helynek szeretnénk látni, ahova csak aludni térünk, akkor se féljünk a fekete színtől.
- Nem csak lakószobában, hanem szokatlanabb helyeken is elegáns és extra megoldás lehet a fekete: akár konyhában, akár fürdőszobában különleges hatást érhetünk el vele.
- Hogy enyhítsük a fekete monotóniát, használjunk sok fehéret kiegészítésként. Maradjanak fehérek az ablakkeretek, fehér legyen az ülőgarnitúra, az ebédlőasztal vagy a konyha- és fürdőszobabútor. Ha túl nyomasztónak találjuk a feketét, fessünk rá fehér mintákat.
- A fekete mindenhez megy. Válasszunk egy világosabb, de élénk és színes kiegészítőszínt, vagy kombináljuk fával - mindenhogyan jól fog kinézni. Az arany vagy az ezüst szintén elegáns kiegészítő lehet a fekete mellett.
- A fekete nem csak a sima gipszkarton vagy beton falon mutat jól, hanem téglán, kövön és fán is. Ne féljünk a különböző anyagok feketére festésétől.
(Fotók: cuttingedgestencils.com, homedit.com, blackandwhitehomedecor.com)