Jump to content

A védőoltás hozzájárul a kutya egészségéhez!

2017. 02. 08. 19:05

Az évente kötelező oltások nem a pénzlehúzásra épülnek. Ha kutyán, macskán akarsz spórolni, akkor bizony érdemes elgondolkozni azon, hogy szükséged van- állatra, ugyanis a négylábú beoltása a gazda és az állat egészsége miatt is fontos.

Egyes fertőző megbetegedéseket úgy lehet megelőzni, hogy vakcinázzuk állatainkat. A vakcinák olyan legyengített, vagy elölt kórokozókat tartalmaznak, melyek a betegséget nem tudják előidézni, de a szervezetet védekezésre és hatékony ellenanyagok előállítására ösztönzik. A vakcinák védelmet adhatnak egy, vagy több kórokozó ellen is. A védelem hatékonysága javítható azzal, ha a vakcinázásokat megfelelő időközzel megismételjük. Ez egyrészt kölyökkorban két-három ismétlést jelent, majd az idősebb állatoknál évente egyszer emlékeztető oltás formájában történhet.

Kötelezően csak a kutyák veszettség elleni oltása van előírva. Eszerint minden három hónapos kort betöltött kutyát egy hónapon belül veszettség ellen oltani kell, majd az oltást követő hat hónapon belül meg kell ismételni a vakcinázást. Ezt követően évenkénti ismétlés kötelező.

Az oltások rendje

A kölyökkutyák oltásait már 5-8 hetes korban tanácsos elkezdeni. Az oltások ideje, sorrendje és az oltóanyag fajtája az alkalmazott készítményektől, az anyakutya immunizáltsági állapotától, valamint területenként, a betegségek előfordulási gyakoriságától függően változhat, melyről a kezelő állatorvos tud kellően részletes felvilágosítást adni.

Ajánlott oltások

Az ajánlott oltások olyan betegségekkel szemben nyújtanak védelmet, amelyek leginkább a kutyák saját egészségét veszélyeztetik, azok emberre nem veszélyesek. Lássuk, melyek a legfontosabbak!

- parvovírusos bélgyulladás
- szopornyica
- leptospirózis
- fertőző májgyulladás
- parainfluenza
- lyme-kór

 

További érdekességekért, bátran keresd fel a Ház és Otthon  Facebook oldalát!

(Forrás: hazesotthon.hu | Kép: staticflickr.com)