A darázs és méhcsípés egyaránt fájdalmas és veszélyes lehet az arra érzékenyek számára, nem beszélve arról, ha esetleg egy óvatlan pillanatban le is nyeli az állatot, ami a cukros üdítőbe esett.
A fenti szituációkat könnyen el lehet kerülni, ha úgynevezett darázs csapdákat helyezünk el a kertben, teraszon, ami az összes fullánkost egy helyre csalogatja.
Több módon is készíthetünk hatékony darázscsapdát.
Műanyagpalackból:
Vegyünk egy ollót, egy 500 ml-es PET palackot, ragasztószalagot, és egy cipőfűzőt. Vágjuk el a PET palackot az ollóval a nyaka alatt 4-5 centiméterrel. Az illesztések széleit ragasszuk le ragasztószalaggal, majd Töltsük meg a palackot 1/3 részig csalétekkel. A csalétek készülhet állott sör, erjedt limonádé, némi rovarirtószer keverékéből. Fúrjunk két lyukat a PET palack felső részére, dugjuk át rajta a cipőfűzőt, és lógassuk fel a kívánt helyre.
Befőttesüvegből:
Az előbbi elméletet befőttesüvegre is lehet alkalmazni, annyi különbséggel, hogy miután a csalit beletöltöttük fóliával fedjük le az üveget, és vágjunk rajta egy öt forintosnyi nyílást.
A fentieken túl sokan alkalmazzák azt az egyszerű technikát, hogy egy maréknyi szőlőt kitesznek a kert végébe, amiből a darazsak kedvükre falatozhatnak. Az ötlet nem rossz, főként környezetbarát, viszont ez csak jobban vonzza az állatokat.
Ha választani kellene – az őszhöz közeledve- érdemes az első megoldást választani. Fontos azonban, hogy csak olyan helyre tegyük a csapdát, ami tisztes távolságban van a mindennapi mozgásterünktől, persze nem annyira, hogy környékezzenek a darazsak, méhek.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Ház és Otthon Facebook oldalát!
(Kép: pixstatic.com)