Rengeteg étrend, diéta és edzésterv kering az interneten, ami a vágyott és áhított hasizmok elérését célozza. Tény, ami tény, hogy jól mutat egy kidolgozott hasfal, ám a felé vezető út kemény edzéssel, és néhány hasznos tudnivalóval van kirakva, amit nem árt magukévá tenni. Lássuk hát, mi mindent tehetsz az edzésen kívül, hogy kockáid a helyükön legyenek.
Kockahas összetevők:
- törekedj arra, hogy alacsonyan tartsd a testzsírszázalékod, ami ne haladja meg a 10-20 százalékot.
- minimalizáld a gyulladások számát a szervezetedben, azaz figyelj oda a rendszeres méregtelenítésre
- tartsd egyensúlyban a hormonháztartásod
- izometrikus és izotóniás edzéseket is végezz
- a 2-es és az 1-es típusú izomrostokat is eddzd meg
- mindig a testednek legmegfelelőbb időpontban eddz
- megfelelő sorrendben eddz
- az ellentétes, oldalhasizmokat se hagyd ki!
- a hát és hasedzés együttesen fokozza az izomzat növekedését
- fejleszd a mélyizmokat, elvégre azok adják a fő látványosságot
- naponta legalább végezz el 150 felülést
Ultimate hasgyakorlat kezdőknek és haladóknak
A hasizom látványos fejlődéséhez – tehát amit nem csak érzünk, hanem a türködben látunk is – nem elég egy-két hét (habár akkor már felsínylenek az kockák körvonalai, ha jól csináljuk) rendszeresen és jól kell csinálni minimum másfél hónapig.
A hasizom edzéséhez először az oldalizmokat és az oldal hasizmot kell erősíteni. Tehát a klasszikus felülés nem elég. Ha az oldal izmok már kellőképp megerősödtek, utána lehet áttérni a középső izomrész edzésére. Az alábbi 8 perces hasizomgyakorlat teljes mértékben megfelelő az imént említetteknek, így ha napi nyolc egész percet rászán a hasizmára, meg fog lepődni! És ha már végleg beszippantotta a sport szeretete, akkor próbálja ki a tökéletes testet formáló TRX-et és a természetes antidepresszánst, a futást.