A vizsgálódások középpontjába elsődlegesen a pókok kerültek, az erős és rugalmas anyagú hálóikkal, illetve a levelek. A pókháló egyébként ellenállóbb, mint az acél és nagyjából olyan rugalmas, mint a gumi.
A háló és a levél kombinációjával a kutatók egy olyan anyag létrejöttét segítenék elő, amely megújuló energiaforrásként funkcionálna, ám mégis megfelel a jelenkor elvásásainak. A kutatók egy olyan újgenerációs érintőképernyő létrejöttét szeretnék elérni az ötvözettel, ami jóval ellenállóbb és képes a transzformációra, de a flexibilitásra mindenképp.
A rugalmasságot a pók hálójának felépítéséből és anyagi összetevőiből szeretnék kivitelezni, a fosszilis energiafelhasználást pedig a levélből. Ezen természeti adottságok továbbfejlesztésével képzelik el az újgenerációs kijelzőket és telefonokat.
Az elméleti síkon való tervezgetést felváltotta a gyakorlati kidolgozása az elképzelésnek. Az első elkészített prototípus sikeresen hozta az elvártakat. A pókháló elvén alapuló technológiának köszönhetően a készülék képes +25%-kal megnyúlni anélkül, hogy veszítsen a teljesítményéből. Az eddigi próbálkozások plusz 10%-os nyúlékonyságot biztosítottak.
A kutatók nagyon bizakodóak az eredmények tekintetében. Hiszen, ha ez tartósan beválna, akkor olcsó és egyszerű gyártási és előállítási metódussal válna elérhetővé a jövő érintőképernyője.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Ház és Otthon Facebook oldalát!