Jump to content

A legboldogabb hazai város?

2016. 09. 15. 19:05

Elkészült a boldogságtérkép, amiből egyértelműen kiderült, hogy nem a fővárosiak a legelégedettebbek, de még csak nem is a pestkörnyékiek. A legboldogabb települést meglepő helyen kell keresni.

Ráuntál a borongós városi életre, és azon tanakodsz hol tölthetnéd boldogabban minden perced? Magyarország első boldogságtérképe választ ad a kérdésre.

Hazánkban első alkalommal készítettek olyan felmérést, ami arra volt kíváncsi, hogy a különböző régiókban és városokban mennyire érzik magukat boldognak az emberek, és ez milyen összefüggésben van az életkorral, a családi állapottal vagy éppen az iskolázottsággal.

A boldogság nyomában

Meglepő, hogy a nem a fővárosiak a legboldogabbak? Attól függ. Az állandó zaj és tömeg valóban megcincálja az ember idegeit, de cserébe kárpótolja a csodás Váci utca, a gyönörű Budai Várnegyed vagy a méltóságteljes Citadella.

A kutatás célja, hogy kiderüljön, hogy a legjobb élni, és ki is derült: minél kisebb egy település, annál derűsebben látják a világot a lakói.

Boldogabbak a diplomások, a nyugat-magyarországiak, illetve azok, akik hatékonyan kezelik a stresszhelyzeteket és az átlagosnál jobb képességekkel rendelkeznek a boldogságteremtés és a boldogság fenntartása terén. A párkapcsolatban élőknek is több öröm jut az életben, a legboldogabbak pedig egyértelműen a nagycsaládosok; minél több gyerek van egy családban, annál elégedettebbek az életükkel.

A legboldogtalanabbak Nógrád, Heves, Somogy és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében élők.

a kutatásban részt vevő nők mindenhol boldogabbnak vallották magukat, de az is látszik, hogy minél kisebb egy település, annál derűsebben látják a világot a lakói, illetve, hogy a magyarok 12,3 százaléka sorolható azok közé, akik a mentális egészség csúcsán vannak.

Az eredmények szerint az érzelmi, a pszichológiai, a szociális és a spirituális jóllét szoros együttjárást mutat a mentális egészség szintjével. A nemzetközi kutatási eredményekhez viszonyítva a vizsgált magyar populáció 12,3 százaléka éri el a mentális egészség csúcsállapotát, ezzel az értékkel Magyarország európai viszonylatban hátulról a hatodik helyen áll, Bulgáriát, Szlovákiát, Oroszországot, Portugáliát és Ukrajnát megelőzve.

"A kutatással arra is szeretne rávilágítani, hogy a boldogság, a pozitív érzelmek kiemelkedően fontos szerepet játszanak a mentális egészség meghatározásában, befolyásolják a munkavégzés hatékonyságát és a várható élettartamot is" – zárta Oláh Attila, az ELTE Pozitív Pszichológia Laboratóriumának vezetője, a kutatás kezdeményezője.

A térkép tehát a boldogság eléréséhez és megtartásához szükséges képességek közötti párhuzamok segítségével mutatja meg, hogy hol és mennyire boldogok a magyarok.

Összegezve tehát többek között a nők, a kistelepüléseken élők, a 30-50 év közöttiek, a családosok és diplomás nyugat-magyarországiak a legboldogabbak.

 

További érdekességekért, bátran keresse fel a Ház és Otthon  Facebook oldalát!
Forrás: hazesotthon.hu | Kép: wildmorrealty.com